Плодородненська сільська військова адміністрація

Запорізька область, Мелітопольський район

Історія сіл Плодородненської сільської ради

Плодородне

Фото без описуПлодородне - село, центр сільської ради, розташоване за 40 км від районного центру м.Мелітополя та за 100 км від обласного м.Запоріжжя. Найближча залізнична станція - Плодородна Придніпровської залізниці - знаходиться на території села. Площа населеного пункту - 383,1 га. День села - перша неділя жовтня.

Історія утворення Плодородненської сільської ради сягає у далеке минуле... До другої половини XVIII ст. південні степи були малозаселеними.

У 1810 р. німці заснувати село Райхенфельд, що налічувало 60 дворів.

У 1874 р. була побудована Придніпровська залізниця, а у 1912-1913 рр. станція Плодородне.

У селі працювала чотирирічна школа, де навчалося 50 учнів. Перша початкова школа для дітей  була відкрита у 1935 р. До 1941 р. школа була дев'ятирічкою, а у 1941 р. стала десятирічкою.

У 1968 р. школа відсвяткувала новосілля у новій будівлі.

З 2005 р. навчання ведеться українською мовою. Серед її відомих учнів - випускник 1954-го р. Стребко Станіслав Кирилович - колишній начальник Іллічівського морського порту, депутат Верховної Ради України, Герой України.

З 1920 р. діяв лікарський прийомний пункт в окремому будинку на 25 ліжок, який на сьогоднішній день реформовано на  відділення сімейного лікаря.

У 1929-1930 рр. у селах Плодородненської сільської ради були організовані колгоспи. Які  в 90-ті роки були реформовані в товариства та фермерські господарства.

Історія ТОВ "СП П ЛАНА" розпочалася 23 листопада 1993 р. Спеціалізація підприємства - рослинництво, але надаються послуги у сфері виробництва меду, в розвитку садівництва. З 2000 р. очолює його Верещага Леонід Іванович.

У 1991 р. було започатковане ТОВ "Юго-Восток". Сьогодні підприємство мас в оренді 255 га орної землі, сільгосптехніку. Керує підприємством Гноєвий Володимир Миколайович, який у 1991 р. був одним із засновників, а з 1995 р. - керівником.

Сільськогосподарське виробниче підприємство ТОВ "Алекс" засноване у 1994 р. Основні напрями його роботи - тваринництво, насінництво, переробка сільгосппродукції, рослинництво. Директор підприємства -  Кашляков Олександр Миколайович.

У 1932 р. на території Плодородненської сільської ради була створена промартіль "Спартак" (було налагоджено виробництво олії). У 1946 р. на її базі було запущено потужний олійний цех, що виробляв близько 500 кг олії на добу.

З 1962 р. промартіль була реорганізована в оліфоварний завод, який потім став філіалом Мелітопольського виробничого об'єднання "Радуга".

27 жовтня 1943 року села сільської ради були звільнені від фашистських загарбників. Захищаючи рідний край від ворога, виборюючи жадану перемогу, 158 жителів сільради загинуло. За роки війни 191 житель села був нагороджений орденами та медалями.

У 1966 р. відкрив двері новий Будинок культури на 450 місць та  дві бібліотеки.

Нині на території сільської ради працює загальноосвітня школа, відділення сімейних лікарів, Михайлівський психоневрологічний інтернат, який був заснований у березні 1944 р. Також працюють автоматична телефонна станція, пошта, ветеринарна лікарня, залізнична станція,  приватні магазини.

У 2000 р. був відкритий православний храм на ім'я Мучениці Зінаїди.

Показне

Показне - село, підпорядковане Плодородненській сільській раді, розташоване за 3 км від Плодородного та за 20 км від районного центру. Відстань до обласного центру становить 97 км. Найближча залізнична станція Плодородне знаходиться за 3 км. Площа населеного пункту - 88,3 га.

Радісне

Радісне - село, підпорядковане Плодородненській сільській раді, розташоване за 22 км від Плодородного та за 17 км від районного центру. Відстань до обласного центру становить 80 км.Найближча залізнична станція - Пришиб, знаходиться за 12 км. Площа населеного пункту - 111,7 га.

Зразкове

Зразкове - село, підпорядковане Плодородненській сільській раді, розташоване за 7 км від Плодородного, за 29 км від районного та за 90 км від обласного центрів. Найближча залізнична станція – Плодородна. Площа населеного пункту,113,1га.

Братське

Братське - село, підпорядковане Плодородненській сільській раді, розташоване за 3 км від Плодородного, за 25 км від районного центру та за 105 км від обласного центру, Найближча залізнична станція - платформа Братське . Площа населеного пункту – 170,8га.