Плодородненська сільська військова адміністрація

Запорізька область, Мелітопольський район

Профорієнтаційний брейн-ринг «Світ професій» та ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ ПРО ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Дата: 22.04.2019 13:38
Кількість переглядів: 291

Фото без опису

Профорієнтаційний брейн-ринг  «Світ професій»

 

10 квітня 2019 року фахівці Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості провели для випускників КЗ «Тимошівська загальноосвітня школа I-III ступенів» профорієнтаційний брейн-ринг  «Світ професій». Так, за звання найерудованіших в сфері професійного самовизначення змагалися дві команди: «Supergirl» та «Велика дев’ятка».

Захід був організований з метою  активізації та розширення знань старшокласників про різноманітний світ професій; сприяння формуванню таких якостей як: діловитість, чесність, відповідальність, справедливість; виховання позитивного ставлення до навчання та майбутньої професійної діяльності.

      Під час гри учні відповідали чітко на поставлені питання. Брейн-ринг проходив в захоплюючій та змагальній атмосфері. Проведення подібних ігор привертає увагу до проблеми професійної самореалізації молоді, популяризує світ професій  та дозволяє розширити кругозір власного професійного майбутнього, адже учні отримали багато цікавої та потрібної інформації про професії, ринок праці, пошук роботи, пізнали себе. Так, через інтерактивну ігрову форму у школярів краще формується розуміння  світу професій, нових можливостей, нового вибору, який вже скоро має зробити кожен.

 

                                                                         

ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ ПРО ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

 

Наказом Мінсоцполітики України від 6 березня 2019 року № 332 було внесено зміни до Порядку взаємодії Державної служби України з питань праці, виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та державної служби зайнятості, затвердженого наказом від 2 липня 2014 року № 437.

Вищезгадані зміни стосуються інформації, яку органи державної служби зайнятості надають територіальним органам Держпраці, з метою забезпечення належної організації державного контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Відповідно до цього було доповнено підпункт 1 пункту 4 Порядку № 437 такими абзацами:

 інформацію про факти отримання допомоги по безробіттю працівниками, які за результатами заходів держконтролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виявлені як такі, що працюють без укладення трудового договору;

— перелік суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, які не подали або порушили встановлений порядок подання звіту про працевлаштованих ними осіб без поважних причин або без надання письмових пояснень про причини, що перешкоджали поданню таких документів, за два звітні періоди підряд, що передують періоду надання відомостей. Інформація надається щороку до 15 лютого в електронному та паперовому вигляді (у міру формування переліку суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні);
— перелік роботодавців,щодо яких відповідно до законодавства у звітному періоді прийнято рішення про відмову в наданні дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства та/або строк дії дозволів яких закінчився або їх скасовано;
— перелік роботодавців, які застосовують працю іноземців та осіб без громадянства на різних посадах, щодо яких відповідно до законодавства у звітному періоді отримано дозволи на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на кожній посаді та/або строк дії дозволів яких закінчився або їх скасовано;
— перелік роботодавців, які застосовують працю іноземних високооплачуваних професіоналів, щодо яких відповідно до законодавства у звітному періоді отримано дозволи на застосування праці іноземців та осіб без громадянства та/або строк дії дозволів яких закінчився або їх скасовано.

Уряд визначив механізм фінансування заходів сприяння зайнятості осіб з інвалідністю за рахунок коштів Фонду соціального захисту людей з інвалідністю.

Відповідну постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» ухвалено Урядом 10 квітня 2019 року. 

Кабмін визначив, що суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю можуть використовуватись для фінансування компенсацій роботодавцям витрат:

— ЄСВ за працевлаштування безробітних громадян з інвалідністю, у тому числі тих, які є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці;
— на оплату праці за працевлаштованих безробітних внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю (але не вище від середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць);

— на перепідготовку та підвищення кваліфікації працевлаштованих безробітних внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.


Відділ організаційно-інформаційної та архівної справи Запорізького ОЦЗ тел.233-11-47

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано