Плодородненська сільська військова адміністрація

Запорізька область, Мелітопольський район

Запорізькі місцеві бюджети отримали від комунальних підприємств майже 170 мільйонів та Кількість споживачів е-послуг у Запоріжжі збільшиться за допомогою місцевих бібліотек

Дата: 19.08.2019 14:58
Кількість переглядів: 291

Запорізькі місцеві бюджети отримали від комунальних підприємств майже 170 мільйонів

 

За сім місяців підприємства комунальної форми власності Запорізької області сплатили до місцевих бюджетів 169,6 мільйона гривень податку на прибуток. Порівняно з минулорічними показниками суб'єкти господарювання збільшили відрахування на 109,5 мільйона. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько.

Зокрема, у липні до скарбниць громад перераховано майже два мільйони, що на 61 відсоток більше, ніж у липні попереднього року.

У розрізі територій найбільші суми податку отримала міська казна м. Запоріжжя – 48 мільйонів 437 тисяч. Підприємства м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів спрямували до бюджетів 6,2 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – майже 6,2 мільйона, Василівського та Михайлівського районів – 1,7 мільйона, Вільнянського, Запорізького і Новомиколаївського районів – півтора мільйона тощо.

Нагадаємо, у Запорізькій області зареєстровано 870 підприємств комунальної форми власності. Сплачений податок на прибуток відповідно до норм Бюджетного кодексу стовідсотково зараховується до місцевих бюджетів. Основна ставка податку становить 18 відсотків.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету

Спікер: Начальник ГУ ДФС

 

Кількість споживачів е-послуг у Запоріжжі збільшиться за допомогою місцевих бібліотек

 

"Діджиталізація", "держава в смартфоні", "інтернет-банкінг", "е-комерція" – щодня все більше людей знайомляться з цими поняттями та опановують нові, зручні сервіси, користування якими заощаджує час і ресурси.

Оскільки окрім приватних компаній електронні послуги надають більшість державних установ, існує потреба підвищувати в суспільстві ІТ-грамотність та популяризувати доступність онлайн обслуговування, яке пропонують громадянам центральні і місцеві органи влади.

Саме цим питанням був присвячений перший круглий стіл, який сьогодні відбувся у Запоріжжі в рамках регіонального проекту з поширення електронної демократії та комерції. Захід, організований Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою та громадською організацією "Запорізька бібліотечна асоціація", об'єднав суб'єктів надання е-послуг – представників органів обласної і міської влади, фіскальної служби регіону, Пенсійного фонду в Запорізькій області та інших відомств.

Позицію фіскальної служби Запорізької області під час обговорення представила начальниця відділу комунікацій Людмила Савченко. Вона зауважила, що вже сьогодні суб'єкти підприємництва і громадяни активно взаємодіють з фіскальною службою за допомогою онлайн сервісів. Зокрема, 76 відсотків податкової звітності на Запоріжжі подається саме в електронному вигляді. Крім того, поступово збільшується кількість користувачів Електронного кабінету – на даний час вже майже 94 тисячі платників податків регіону користуються його перевагами. Фіскальна служба зацікавлена в розширенні кола користувачів електронних послуг, особливо з віддалених від податкових інспекцій населених пунктів. Тому податківці, безумовно, зацікавлені у співпраці з громадськими організаціями, які поширюватимуть цю інформацію.

Організатори проекту повідомили, що на Запоріжжі функціонує близько півтисячі бібліотек, працівники яких готові консультувати громадськість щодо використання онлайн-платформ та вже мають позитивний досвід впровадження навчальних програм та пунктів доступу до інформації органів влади.

Під час круглого столу учасники обговорили шляхи співпраці та організації просвітницьких заходів.

Так, вже найближчим часом на базі обласної бібліотеки буде створено консультаційно-тренінговий центр, який проводитиме серед громадян тренінги з підвищення комп'ютерної грамотності та використання е-послуг від державних установ і організацій. Крім того, у подальшій перспективі запорізькі бібліотекарі інформуватимуть відвідувачів та надаватимуть консультації щодо роботи різних онлайн сервісів.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Електронні сервіси ДФС

Спікер: Керівник підрозділу ГУ ДФС

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано