Плодородненська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Готівкові розрахунки суб’єктів господарювання із фізичними особами протягом дня: який максимальний розмір?

Дата: 09.01.2020 09:01
Кількість переглядів: 185

Готівкові розрахунки суб’єктів господарювання із фізичними особами протягом дня: який максимальний розмір?

Суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами  з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. уключно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку.

Ці платежі проводяться шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Отже, якщо суб'єкт господарювання протягом одного дня приймає від фізичної особи та видає такій особі готівку в сукупному розмірі більше 50 тис.  грн., то він порушує граничну суму розрахунків.    

Зазначена норма передбачена п. 6 розд. ІІ «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано