Плодородненська сільська військова адміністрація

Запорізька область, Мелітопольський район

Стартувало декларування доходів громадян, отриманих  протягом 2019 року: основні вимоги та терміни

Дата: 28.01.2020 16:11
Кількість переглядів: 236

 

Стартувало декларування доходів громадян, отриманих  протягом 2019 року: основні вимоги та терміни

 

Відповідно до норм Податкового кодексу України, громадяни, які подають податкові декларації  про майновий стан розподіляються на 2 категорії: особи, які зобов»язані подати річну декларацію, та особи, які мають право подати декларацію.

Податкова декларація подається платниками до територіального управління ДПС за місцем своєї податкової адреси в один з таких способів:  особисто або уповноваженою на це особою, надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення, засобами електронного зв»язку.

Обов»язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні: доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого та нерухомого майна, успадкування майна не від членів першого та другого ступеня споріднення, іноземних доходів, доходів від надання послуг з ремонту житла, організації і проведення розважальних заходів, доходів від репетиторської діяльності, доходів у вигляді додаткового блага, інвестиційного прибутку, благодійної допомоги; доходів від продажу рухомого та нерухомого майна.

          Подавати Декларації повинні і одноосібники, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

        У разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі фізичні особи – орендодавці також мають обов’язок стосовно декларування отриманих доходів та сплати відповідних податків і зборів (п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ).

        Доходи від продажу сільськогосподарської продукції та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

          Сплачені платниками – одноосібниками податки і збори наповнюють бюджет відповідної територіальної громади, з якого надалі буде проводитись фінансування шкіл, лікарень, ремонт місцевих доріг тощо.

         Додатково повідомляємо, що фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб’єктами господарювання – фізичними особами підприємцями, зі сплатою відповідних податків і зборів до бюджету та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) – до відповідних цільових фондів, згідно з вимогами чинного законодавства. При цьому, сплата ЄСВ забезпечує формування страхового стажу, а отже, і соціальні гарантії у майбутньому.

          Декларація, за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177), подається до територіального органу ДПС за місцем реєстрації до 1 травня 2020 року. Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 01 серпня (п. 179.7 ст. 179 ПКУ).

Крім того, громадяни, які минулого року отримували заробітну плату, з якої відраховувався податок на доходи фізичних осіб, і понесли певні витрати можуть скористатися правом на податкову знижку, тобто повернути частину коштів зі сплаченого ПДФО.

До таких витрат, зокрема, включаються частина процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, благодійні внески неприбутковим організаціям, вартість навчання для отримання середньої професійної або вищої освіти. Для отримання податкової знижки декларацію можна подати упродовж усього року (до 31 грудня 2020 року). На наступні роки податкова знижка не переноситься, тож не втрачайте свій шанс.

 

 

Василівське управління

ГУ ДПС у Запорізькій області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано