Плодородненська сільська військова адміністрація

Запорізька область, Мелітопольський район

До уваги платників ПДВ: змінено порядок оподаткування операцій із постачання товарів, повернених лізингоодержувачем

Дата: 04.02.2020 14:27
Кількість переглядів: 244

До уваги платників ПДВ: змінено порядок оподаткування операцій із постачання товарів, повернених лізингоодержувачем

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку із вдосконаленням процедури проведення фінансової реструктуризації та щодо вдосконалення оподаткування операцій фінансового лізингу" від 20.12.2019 № 425-IX (набув чинності 29.12.2019) внесено зміни в порядок оподаткування ПДВ операцій фінансового лізингу.

Закон № 425 набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (опубліковано у виданні «Голос України» 28.12.2019 № 251).

Відповідно до Закону № 425 пункт 189.5 статті 189 Податкового кодексу викладено в наступній редакції.

У разі постачання товарів, які були повернуті лізингоодержувачем лізингодавцю за договором фінансового лізингу у зв'язку з його невиконанням чи неналежним виконанням (у тому числі повернуті на підставі виконавчого напису нотаріуса), та при цьому лізингодавцем за операцією з повернення таких товарів до складу податкового кредиту не включалися суми податку, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання таких товарів.

Ціна придбання визначається як вартість товарів, за якою такі товари були повернуті лізингодавцю, а саме як первісна вартість товарів (об'єкта фінансового лізингу) за вирахуванням сплачених лізингових платежів у частині компенсації вартості об'єкта фінансового лізингу. У разі придбання товарів у платника податку ціна придбання визначається з урахуванням податку на додану вартість.

Якщо за товарами, база оподаткування при постачанні яких визначалася як позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання, в майбутніх податкових періодах суми податку за операцією з повернення таких товарів були включені до складу податкового кредиту лізингодавця, застосовується положення п. 198.5 ст. 198 ПКУ.

Отже, змінено порядок оподаткування ПДВ у разі постачання товарів, які повернув лізингоодержувач лізингодавцю за договором фінансового лізингу у зв'язку з його невиконанням чи неналежним виконанням, якщо лізингодавець за операцією з повернення таких товарів до складу податкового кредиту не зараховував суми ПДВ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано