Плодородненська сільська військова адміністрація

Запорізька область, Мелітопольський район

- Спільний захід «Ризики нелегальної трудової міграції»; - «Наша мета – побудова якісно нових рівнів взаємодії з клієнтами через покращення електронних сервісів та модернізацію служби зайнятості на підставі світових практик», – директор Запорізького

Дата: 11.02.2020 16:21
Кількість переглядів: 360

Фото без опису

Спільний захід «Ризики нелегальної трудової міграції»

       У рамках ефективної співпраці з соціальними партнерами психолог Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості Табаєва Ю.С. та заступник начальника «Михайлівське бюро правової допомоги» Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мороз Т.А. 10 лютого 2020 року провели спільний захід «Ризики нелегальної трудової міграції». Метою семінару було роз’яснення основних ризиків, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування за кордоном, правова захищеність легального працевлаштування. Під час заходу розглянули  питання:  трудова міграція: сутність та наслідки, торгівля людьми як глобальна проблема, основні ризики нелегальної трудової міграції, захист громадян України від протиправних дій внаслідок нелегальної міграції та торгівлі людьми.

 

 

*****

 

«Наша мета – побудова якісно нових рівнів взаємодії з клієнтами через покращення електронних сервісів та модернізацію служби зайнятості на підставі світових практик», – директор Запорізького обласного центру Ірина Дуднік

 

Із січня 2019 року в усіх центрах зайнятості почали роботу кар’єрні радники. Важливим елементом впровадження в роботу служби зайнятості інституту кар’єрних радників стало розширення спектру послуг для клієнтів з урахуванням індивідуальних потреб, їх рівня професіоналізму, ступеня трудової мотивації та мобільності.

Протягом січня-грудня 2019 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 61,2 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 7,5% менше минулорічного показника аналогічного періоду.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-грудня 2019 року 44,2 тис. осіб знайшли роботу, в тому числі 21,0 тис. осіб працевлаштовані до набуття статусу безробітного. З початку року 472 особи працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 170 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 3,3 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. З початку року 11,9 тис. осіб взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З 1 січня 2020 року в центрах зайнятості запроваджено Інститут консультанта роботодавця, що є другим етапом стратегічного розвитку сервісів державної служби зайнятості. Основна мета новацій полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки підприємницької активності області, особливостей розвитку регіонального ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.

«Зміни, що запроваджуються в роботі з роботодавцями є вимогою часу. Новації спрямовані на розширення ефективних комунікацій з роботодавцями, застосування сучасних форм роботи, сприятимуть вирішенню проблеми нестачі кадрів», – коментує старт проєкту директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47 у спеціалістів Михайлівської районної філії  за номером (06132)2-19-86

 

 

*****

Ринок праці Запорізької області

 

Станом на 07 лютого 2020 року чисельність безробітних громадян по області становила 20,8 тис. осіб, з них 16,9 тис. осіб отримують допомогу по безробіттю.

Кількість актуальних вакансій станом на 07 лютого 2020 року – 1716 одиниць  (у м. Запоріжжі  – 967 одиниць). Таким чином, на одне вільне робоче місце претендувало 12 безробітних осіб (у м. Запоріжжі – 4 безробітних).

З початку лютого 2020 року щоденно отримували статус безробітного в середньому 175 громадян. За направленням служби зайнятості щоденно працевлаштовано 111 безробітних, які перебували на обліку.

Довідки за тел.: 236-00-31, 233-64-92.

 

*****

 

 

Ваучер як нова сходинка у кар’єрі

 

Щоб стати конкурентоспроможним на ринку праці, сьогодні одного фаху не достатньо. Служба зайнятості надає своїм клієнтам можливість опанувати нові, сучасні та необхідні на ринку праці професії, підвищити свою кваліфікацію, самоствердитися та активізувати свою життєву позицію.

Підвищити свою конкурентоспроможність можливо за допомогою служби зайнятості, отримавши ваучер на навчання.

Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.

Хто може отримати ваучер:

  • особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш 15 років, до досягнення пенсійного віку;
  • особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію;
  • особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, з числа осіб з інвалідністю до отримання права на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Хто не може отримати ваучер:

  • особи, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
  • особи, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду  державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • особи, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.

 Ваучер видається одноразово, вартість якого встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятиразовий розмір прожиткового мінімуму (з 1 січня 2020 року – 21 020 грн.).

Де можна вчитись: перелік професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер  та  Перелік навчальних закладів, які мають право здійснювати діяльність у сфері вищої освіти та професійно-технічної освіти, для навчання в яких може бути виданий ваучер можна знайти на сайті www.dcz.gov.ua у розділі Ваучери

Директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік розповідає: «Мета надання ваучерів на навчання – підтримка конкурентоспроможності працівників на сучасному ринку праці. Адже багато компетенцій, які були затребувані 20-25 років тому, сьогодні не користуються попитом. У 2019 року п’ятдесят мешканців Запорізької області скористались шансом та отримали ваучер. Загальна сума цих ваучерів становила майже 625 тисяч гривень. Ми оперативно реагуємо на запити ринку праці і, враховуючи актуальність та потребу, організовуємо навчання за професіями, які потрібні в нашому регіоні».

 

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організації профнавчання Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-31-36

у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47, у спеціалістів Михайлівської районної філії  за номером (06132)2-17-45


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано