До уваги платників податків: зміни в законодавстві щодо проведення перевірок

Дата: 31.03.2020 08:46

До уваги платників податків: зміни в законодавстві щодо проведення перевірок

18 березня 2020 року вступив у дію Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 №533-ІХ (опублікований в Голосі України №51 від 17.03.2020).

Законом №533, зокрема, запроваджується мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, а саме:

З 18 березня по 31 травня 2020 року встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок  (крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених п.п. 78.1.8 ст. 78 ПКУ).

Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у п.п. 78.1.8 ст. 78 ПКУ, проводиться щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від’ємного значення з ПДВ, яке становить більше 100 тис. гривень.

Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку їх проведення мали розпочатися у періоді з 18.03  по  31.05.2020 року та на день набрання чинності Закону №533 не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС до 30.03.2020 року.

Документальні та фактичні  перевірки, що були розпочаті до 18.03.2020 та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період до 31.05.2020.

Слід зазначити, що зміни, внесені Законом №533 не передбачають обмежень щодо проведення камеральних перевірок, відповідно до ст. 76 ПКУ. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність платників податків за кожний звітний (податковий) період.

єдиний соціальний внесок

На період з 18 березня по 18 травня 2020 року встановлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску.

Отже,  документальні перевірки з питань правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску,  що  були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними,  тимчасово зупиняються на період до 18 травня 2020  року.

При цьому, дія мораторію не поширюється на камеральні перевірки звітності з єдиного соціального внеску.