Шановні платники Василівського та Михайлівського районів!

Дата: 16.07.2020 08:31

Шановні платники Василівського та Михайлівського районів!

Наказом ГУ ДПС у Запорізькій області  та ГУ ДФС у Запорізькій області  від 10 липня 2020 № 1353/73   затверджено план заходів   щодо проведення заходу «Урожай 2020» у Запорізькій області.

Мета – виявлення та запобігання використанню схем ухилення від оподаткування суб’єктами, що здійснюють діяльність у галузі  сільськогосподарського виробництва, громадянами-власниками земельних ділянок площею понад 2 га, які використовують ці землі для  отримання доходу – самостійно обробляють та реалізовують отриманий урожай без реєстрації суб’єктом господарювання та сплати відповідних податків і зборів до бюджету, громадян, які надають власні земельні ділянки (паї)  в оренду іншим фізичним особам,  не зареєстрованим суб’єктами господарювання, а також фізичних осіб, які власною сільськогосподарською технікою надають послуги з обробітку землі та збирання врожаю чи надають її в оренду, отримуючи при цьому не задекларовані доходи, з яких не сплачені податки.

Зауважимо, що доходи, отримані громадянином  від продажу власної  сільськогосподарської продукції, що вирощена на земельних ділянках площею понад 2 га,  оподатковуються на загальних підставах. Таким  самим чином оподатковуються доходи, отримані від надання послуг з обробітку землі власною сільськогосподарською технікою чи від надання її в оренду іншим фізичним особам, не зареєстрованим СГ.  Тобто, такі доходи слід включити до загального річного оподатковуваного доходу й подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, у якій визначити  податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5% й самостійно сплатити ці податки до бюджету до 01 серпня року, що настає за звітним.

Ще раз звертаємося до сільськогосподарських виробників, громадян, які є власників земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють  такі земельні ділянки, щодо неухильного виконання  під час провадження діяльності вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, питання оподаткування, оформлення використання найманої праці та оплати праці.

Операція «Урожай» триватиме до повного завершення збирання урожаю.

Начальник Василівського управління ГУ

ДПС у  Запорізькій області                                       Н.СОЛОВЯНОВА