Плодородненська сільська військова адміністрація

Запорізька область, Мелітопольський район

Спалювання листя шкодить Вашому здоров'ю!!!

Дата: 17.11.2020 10:01
Кількість переглядів: 199

Спалювання листя шкодить Вашому здоров'ю

 

Державна екологічна інспекція в черговий раз повідомляє про шкідливість спалювання рослинності або її залишків та опалого листя. Але, на жаль, проблема і далі залишається актуальною. При спалюванні листя в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини, такі як пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і ряд канцерогенних сполук, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Разом з гілками та листям горить сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Тільки при спалюванні поліетиленового пакету або ПЕТ-пляшки, в повітря надходить до 70 різноманітних хімічних сполук.

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування.

Інспекція вимагає не палити листя, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу та попереджає, що чинним законодавством України передбачено дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.

Законом України від 13 квітня 2020 року № 556-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», внесено зміни до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП).

За спалювання рослинності або її залишків, опалого листя, інших відходів передбачена наступна адміністративна відповідальність:

за статтею 77-1 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060-6120 грн.) і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300-21420 грн.).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6120-12240 грн.) і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21420-30600 грн.);

за статтею 82 КУпАП «порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення», тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

за статтею 152 КУпАП «порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів», тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано