У січні офіційну роботу отримали 989 запоріжців та Запорізькі компанії сплатили 21 мільйон гривень податку на прибуток

Дата: 11.02.2021 09:17

У січні офіційну роботу отримали 989 запоріжців

З початку року фахівці податкової служби регіону продовжили активну роз'яснювальну роботу з працедавцями щодо легалізації найманої праці та заробітних плат. Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, податківці у складі спільних робочих груп разом із органами виконавчої влади та місцевого самоврядування проводять інформаційні заходи для суб'єктів підприємництва.

У результаті упродовж січня керівники підприємств і підприємці офіційно оформили 989 співробітників. Цим громадянам виплачено 5,9 мільйона гривень доходу, а це, в середньому, 6 тисяч гривень на працівника.

Додаткові надходження до бюджетів і соціальних фондів склали 2,5 мільйона гривень, у тому числі, 1,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 1,3 мільйона гривень єдиного внеску.

Наголошуємо, роботодавці повинні дотримуватись норм чинного законодавства з питань праці, зокрема:

– перед допуском до роботи з працівником має бути укладений трудовий договір;

– до податкової служби необхідно направити повідомлення про прийняття співробітника на роботу;

– робітникові оформлюється трудова книжка;

– заробітна плата виплачується на рівні не менше мінімальної (з 1 січня – 6000 гривень);

– на зарплату нараховується єдиний внесок, з неї утримується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

За порушення законодавчих норм передбачені штрафні санкції.

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook: https://www.facebook.com/TaxUkraine/.

Головне управління ДПС у Запорізькій області

Запорізькі компанії сплатили 21 мільйон гривень податку на прибуток

За перший місяць року підприємства і установи регіону спрямували до державного бюджету 21 мільйон гривень податку на прибуток (без показників великих платників). Це на 8 мільйонів 272 тисячі більше, ніж було сплачено у січні 2020 року.

Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, суб'єкти господарювання м. Запоріжжя направили до скарбниці держави 9,8 мільйона, представники бізнесу Мелітопольської і Веселівської територіальних громад – 3,6 мільйона, Вільнянської та Новомиколаївської – 3,4 мільйона, Бердянської і Приморської – 2,2 мільйона, Пологівської, Більмацької та Розівської – 889 тисяч тощо.

Станом на початок року на території області нараховується 878 платників податку на прибуток.

Нагадаємо, основна ставка податку складає 18 відсотків. Він нараховується платником самостійно на базу оподаткування – прибуток із джерелом походження як з України, так і за її межами.

Термін подання річної звітності – протягом 60 днів після закінчення року.

Головне управління ДПС у Запорізькій області