З прибутків запорізьких підприємств держбюджет отримав 946 мільйонів гривень
З прибутків запорізьких підприємств держбюджет отримав 946 мільйонів гривень
З початку року представники бізнесу регіону спрямували до державного бюджету 946 мільйонів гривень податку на прибуток. Порівняно з аналогічним періодом минулого року запорізькі підприємства та установи збільшили сплату на 203 мільйони гривень або на 27 відсотків.
Більшу частину надходжень забезпечили платники м. Запоріжжя – 649 мільйонів гривень, мелітопольські і веселівські суб'єкти господарювання направили до держбюджету 113,5 мільйона гривень, бердянські та приморські – 72,4 мільйона гривень, вільнянські та новомиколаївські – 24,6 мільйона гривень, пологівські, більмацькі та розівські – 22 мільйона гривень, токмацькі і чернігівські – 18,2 мільйона гривень, оріхівські та гуляйпільські – 13,3 мільйона гривень, енергодарські, кам'янсько-дніпровські та великобілозерські – 11,4 мільйона гривень тощо.
На даний час у Запорізькій області нараховується 582 платника податку на прибуток.
Нагадуємо, наказом Міністерства фінансів України від 04.06.2021р. №317 змінено форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств та додатки до неї. Оновлену декларацію за звітний 2021 рік необхідно подавати починаючи з 1 січня 2022 року. Докладніше про зміни можна прочитати за посиланнями:
https://zp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/520498.html
https://zp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/515271.html.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу "InfoTAX".
Головне управління ДПС у Запорізькій області
У Запоріжжі обговорили перспективи розробки бізнес-мапи регіону
Реалізація проєкту "Громадський контроль" у Запорізькій області, що спрямований на підтримку легального бізнесу, з поміж іншого дозволить протидіяти тіньовому обігу алкогольної і тютюнової продукції та збільшити надходження до бюджетів. Одним із основних інструментів, який розробляється в рамках проєкту, є Відкритий загальнодоступний онлайн реєстр бізнесу Запорізької області. Про особливості та складності у його створенні йшлося на черговому засіданні робочої групи.
Участь у обговоренні взяли заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької облдержадміністрації Вікторія Самусь, депутатка Запорізької обласної ради Ірина Лєх, начальник управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Запорізькій області Дмитро Шепель, начальниця управління контролю за підакцизними товарами Юлія Зарецька, голова правління громадської організації "Бізнес-Союз "Порада" Олена Єрьоменко та представники установ і організацій.
Під час засідання члени робочої групи розглянули етапи створення бізнес-мапи Запорізької області, на якій, зокрема, будуть представлені місця реалізації продукції запорізьких товаровиробників, а також проаналізували перспективи і терміни запровадження відкритого загальнодоступного онлайн реєстру.
Крім того, присутнім повідомили про актуальні питання запровадження програмних РРО та одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб.
Головне управління ДПС у Запорізькій області
Круглий стіл з актуалізації проблем запорізького бізнесу
Актуалізації проблем запорізького бізнесу та перспективам економічної діяльності було присвячено засідання круглого столу, який об'єднав представників обласної влади, податкової служби, бізнесу, народних депутатів і лідерів громадських організацій.
Серед основних питань учасники розглянули критерії блокування податкових накладних та розрахунок загального податкового навантаження. Заступник начальника управління-начальник відділу моніторингу операцій та ризиків управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Запорізькій області Дмитро Шаповалов повідомив про результати автоматизованого моніторингу платників, які направили на реєстрацію податкові накладні та розрахунки коригування. Він зазначив, що в Запорізькій області із загальної кількості поданих на реєстрацію ПН/РК зупинено лише один відсоток.
Також серед хвилюючих питань бізнесу – розширення кола підприємців, які з наступного року мають використовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій та програмні РРО. Аби для суб'єктів господарювання робота з РРО була максимально зрозумілою і простою, податкова служба проводить активну роз'яснювальну кампанію, під час якої організовує зустрічі з бізнесом, розповсюджує інформаційні і презентаційні матеріали.
Крім того, в рамках круглого столу сторони обговорили економічну ситуацію в регіоні і перспективи на 2022 рік, представники запорізьких компаній вислови свої проблеми та порушили питання можливості підтримки місцевих товаровиробників на споживчому ринку, а також проаналізували принципи формування тарифів на теплову енергію.
Головне управління ДПС у Запорізькій області