Плодородненська сільська військова адміністрація

Мелітопольський район Запорізька область

  Підтримка ВПО у 2025 році

Дата: 11.03.2025 14:59
Кількість переглядів: 27

Фото без описуЗ метою вдосконалення механізмів надання соціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам шляхом підвищення адресності та ефективності надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам Постановою № 1507 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» (далі - Постанова № 332), якими встановлено:

  1. продовжити виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на три шестимісячні періоди замість двох шестимісячних періодів.

Тобто, з 1 березня відбудеться автоматичне перепризначення цих виплат для всіх ВПО, які наразі є отримувачами допомоги, ще на один 6-місячний період без додаткових звернень за умови відповідності критеріям.   Завдяки цьому ВПО і надалі отримуватимуть додаткову підтримку від держави.

Розмір допомоги складає:

2000 грн — для повнолітніх осіб;

3000 грн — для дітей та осіб з інвалідністю.

Якщо сім’я не відповідає критеріям через рівень доходів, наявність депозитів або додаткового житла, право на виплати можна підтвердити, подавши необхідні документи до ЦНАП чи органу соціального захисту населення. Протягом періоду отримання допомоги постійно відбувається перевірка, на відповідність критеріям для отримання виплат. Для прикладу, якщо буде встановлено, що людина понад 30 днів перебуває за кордоном, придбала житло/авто, зріс її дохід, то  виплата допомоги припиняється;

  1. розширити коло отримувачів допомоги шляхом включення до  середньомісячного сукупного доходу одноразова допомога, вихідна допомога, що виплачується працівникам відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про державну службу», у розмірі, що обчислюється для такої особи органом соціального захисту населення шляхом ділення суми зазначеного доходу на 12, за умови, що особа надала документальне підтвердження від роботодавця із зазначенням розміру та інформації, що така допомога надана один раз за календарний рік;

  2. не враховувати до середньомісячного сукупного доходу сім’ї доходи, отримані від продажу:

єдиного транспортного засобу (механізму), який був зареєстрований на одну особу зі складу членів сім’ї;

єдиного житлового приміщення / частини житлового приміщення, що

розташоване на територіях, на яких ведуться бойові дії або території можливих бойових дій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), території активних бойових дій, що включені до переліку територій.

До інших житлових приміщень, крім єдиного, не відносяться житлові приміщення/частини житлових приміщення розташованого на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, для яких не визначена дата припинення окупації;

  1. не включати до складу сім’ї уповноваженої особи осіб з числа працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, осіб рядового і начальницького складу ДСНС, Управління державної охорони, Держснещв’язку, інших вшськовйх формувань, утворених відповідно до закону, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, окрім осіб та членів їхніх сімей, які відповідно до законодавства отримують компенсацію за піднайом (найом, оренда) житлових приміщень як внутрішньо переміщені особи.

Також Постановою № 1542 внесено зміни до п. 10 Постанови № 332, що викладені в такій редакції: «Якщо під час отримання допомоги настав строк повторного оцінювання експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи з інвалідністю, така допомога продовжує надаватися протягом трьох місяців з дня закінчення строку дії довідки медико-соціальної експертної комісії або рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи у розмірі, встановленому у пункті 2 цього Порядку, для осіб з інвалідністю. Особи, які проживають на території, зазначеній у переліку територій, на яких експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування тимчасово не виконують свої повноваження, продовжують отримувати допомогу в розмірі, встановленому для осіб з інвалідністю, незалежно від строку закінчення дії довідки медико-соціальної експертної комісії або рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи».

Для ВПО, які не отримують виплати на проживання, буде доступний новий вид підтримки — субсидія на оренду житла.

З 29 січня 2025 року стартував новий механізм підтримки ВПО субсидія на оренду житла.

Щоб фінансово підтримати переселенців, які через війну втратили або були змушені покинути своє житло, уряд запускає експериментальний проєкт із надання субсидії на оплату оренди житлових приміщень. Ця ініціатива допоможе ВПО інтегруватися в нові громади та частково компенсуватиме витрати на проживання.

Крім того, держава передбачає компенсацію власникам житла частини податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору за умови здачі житла в оренду ВПО.

Участь у програмі можуть взяти:

  • ВПО, які потребують орендного житла;

  • власники житлових приміщень, які готові надавати їх в оренду ВПО.

Хто і як може отримати субсидію

Скористатися субсидією можуть переселенці, які відповідають таким критеріям:

  1. Перемістилися (повторно перемістилися) з територій, де тривають бойові дії або які перебувають під тимчасовою окупацією рф, та не мають власного житла на цих територіях загальною площею понад 13,65 м² на особу.

  2. Втратили житло через його знищення або пошкодження (до ступеня, непридатного для проживання), а інформацію про таке майно внесено до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Субсидія призначається ВПО, якщо вони відповідають таким вимогам:

  • Витрати на оренду перевищують 20% сукупного доходу сім’ї;

  • Не отримують допомоги на проживання ВПО;

  • Не є учасниками програми «Прихисток».

Для призначення субсидії та компенсації податків власнику житла необхідно подати такі документи:

  • заяву;

  • договір оренди;

  • копії документів, що підтверджують повноваження законного представника (якщо необхідно);

  • документи, які підтверджують право власності на житло (за потреби).

Подати документи можна в такі способи:

  • особисто у сервісних центрах Пенсійного фонду України;

  • онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua або мобільний застосунок «Пенсійний фонд» (за допомогою кваліфікованого електронного підпису — КЕП);

  • через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Розмір субсидії визначається індивідуально, враховуючи такі фактори:

  • рівень доходу членів домогосподарства;

  • кількість осіб у сім’ї;

  • граничну вартість оренди житла у відповідному регіоні.

При розрахунку середньомісячного сукупного доходу беруться до уваги доходи наймача та членів домогосподарства за два квартали, що передують місяцю звернення.

Субсидія надається на шість місяців, але може бути продовжена ще на один шестимісячний період. Загальна тривалість отримання допомоги не перевищує 12 місяців у межах експериментального проєкту.

Власник житла, який здає його в оренду ВПО, щокварталу зобов’язаний сплачувати ПДФО та військовий збір із отриманого доходу відповідно до Податкового кодексу України.

Держава компенсуватиме власникам частину податків, розмір яких визначається відповідно до розміру субсидії та орендної плати.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано