Платникам ПДВ Набрав чинності новий Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК

Дата: 09.01.2020 08:54

Платникам ПДВ

14.12.2019 року набрав чинності наказ МФУ «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 12.12.2019 № 520 (опублікований у газеті «Урядовий кур’єр» від 14.12.2019 р. № 241).

Наказ №520 визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу, зупинено.

Прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Така комісія протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до п. 4 Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку.

Для розблокування ПН/РК надається строк у 365 днів з дня складання таких документів, протягом якого платник може подати в електронній формі до комісій письмові пояснення до копії документів, що підтверджую реальність операцій за заблокованими ПН/РК.

Підставою для відмови у розблокуванні може бути ненадання платником податку письмових пояснень та/або копій документів; та/або надання копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК набирає чинності в день його прийняття та може бути оскаржене в судовому та/або адміністративному порядку.