Василівський сектор по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Запорізькій області інформує!

Дата: 01.06.2021 09:19

Василівський сектор по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Запорізькій області інформує!

Щоб уникнути можливих помилок при сплаті платежів, необхідно дотримуватись вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок), затвердженого наказом Мінфіну від 24.07.2015 р. №666 із змінами.

Зокрема, звертаємо увагу на обов’язкове зазначення відповідних кодів сплати.

Так, при сплаті податкового боргу та заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) необхідно зазначати відповідний код виду сплати, а саме:

• 140 – Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу / заборгованості з єдиного внеску;
  • 145 – Надходження розстрочених (відстрочених) сум;
  • 147 – Стягнення в межах виконавчого провадження;
  • 149 – Надходження в бюджет коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів;
  • 117 – Сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство;

Крім того, при заповненні документів на переказ з метою сплати податкового боргу (недоїмки з єдиного внеску) необхідно зазначати:

• 1 – службовий код «*»;
  • 2 – код виду сплати;
  • 3 – код ЄДРПОУ/РНОКПП/серія, номер паспорта;
  • 4 – інформація про призначення платежу.

Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу.

• Приклад заповнення реквізиту "Призначення платежу" у разі сплати коштів у рахунок податкового боргу підприємством "Літосфера", що має податковий номер 00993390:

;140

;00993390

; сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток

• 1 - службовий код ("*");
  • 2 - код виду сплати ("140" - сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу / заборгованості з єдиного внеску);
  • 3 - податковий номер платника податків, який здійснює сплату (підприємство "Літосфера", що має податковий номер 00993390);
  • 7 - не заповнюється;

Стягнення у межах виконавчого провадження.

• Приклад заповнення реквізиту "Призначення платежу" у разі перерахування коштів з рахунків органів державної виконавчої служби у рахунок погашення податкового боргу, стягнутого у межах виконавчого провадження з фізичної особи Борисенка Бориса Борисовича, що має податковий номер 2222113355:

;2222113355

;стягнення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб, виконавче провадження N 258694180, виконавчий документ від 01.04.2019 N 910/1582/19

• 1 - службовий код ("*");
  • 2 - код виду сплати ("147" - стягнення у межах виконавчого провадження);
  • 3 - податковий номер платника податків, щодо якого здійснюється перерахування стягнутих коштів (фізична особа Борисенко Борис Борисович, що має податковий номер 2222113355);
  • 7 - не заповнюється.";

Стягнення у межах виконавчого провадження з фізичної особи.

• Приклад заповнення реквізиту "Призначення платежу" у разі перерахування коштів з рахунків органів державної виконавчої служби у рахунок погашення заборгованості з єдиного внеску, стягнутої у межах виконавчого провадження з фізичної особи Васильченка Василя Васильовича, який має паспорт громадянина України у формі книжечки (АЕ210144) та через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомив про це відповідний територіальний орган ДПС і має відмітку у паспорті:

;АЕ210144

;стягнення заборгованості з єдиного внеску, виконавче провадження N 258905180, виконавчий документ від 02.11.2019 N Ф-23456-10 У

• 1 - друкується службовий код ("*");
  • 2 - друкується код виду сплати ("147" - стягнення у межах виконавчого провадження);
  • 3 - друкуються серія та номер паспорта громадянина України (у формі книжечки) платника єдиного внеску, щодо якого здійснюється перерахування стягнутих коштів (фізична особа Васильченко Василь Васильович, що має відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта АЕ210144);
  • 7 - не заповнюється.";

Стягнення у межах виконавчого провадження з юридичної особи.

• Приклад заповнення реквізиту "Призначення платежу" у разі перерахування коштів з рахунків органів державної виконавчої служби у рахунок погашення заборгованості з єдиного внеску, стягнутої у межах виконавчого провадження з підприємства "Фрукти", яке має податковий номер 11335577:

;11335577

;стягнення заборгованості з єдиного внеску, виконавче провадження N 365508822, виконавчий документ від 03.12.2019 N Ю-11770-10 У

• 1 - друкується службовий код ("*");
  • 3 - друкується податковий номер платника єдиного внеску, щодо якого здійснюється перерахування стягнутих коштів (підприємство "Фрукти", що має податковий номер 11335577);
  • 7 - не заповнюється.";

Звертаємо увагу, що за правильність заповнення реквізитів у платіжних документах відповідальність несе платник податків.