В Михайлівському районі проводяться моніторингові обстеження

Дата: 01.02.2021 13:18

В Михайлівському районі проводяться моніторингові обстеження

У період з 02 січня по 29 січня 2021 року спеціалісти Михайлівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області прийняли участь у роботі мобільних груп на території Михайлівського району Запорізької області щодо дотримання об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, закладами харчування, перукарнями та салонами краси, агропродовольчим ринком протиепідемічних заходів згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Під час здійснення комісійних обстежень було обстежено 97 об’єктів на території Михайлівського району.

За результатами роботи мобільних груп спеціалістами виявлені порушення на 43 об’єктах, на яких, зокрема не проводиться або несвоєчасно проводиться температурний скринінг працівниками; при проведенні вимірювання температури тіла контактним методом порушена індивідуальність; антисептики не відповідають вимогам; не дотримується кількість одночасного перебування відвідувачів у закладі з розрахунку 1 особа на 10м2; не дотримання в черзі дистанції між відвідувачами 1,5м; відсутні або неправильно одягнені ЗІЗ (маски, рукавички) працівниками закладів та відвідувачами; відсутні умови для миття рук, рідке мило, антисептики, паперові рушники; не проводиться своєчасно вологе прибирання та дезінфекція виробничих приміщень, поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів, очищення/стерилізація інструментів багаторазового використання після кожного клієнта; не дотримуються умови централізованого збору використаних ЗІЗ; до роботи допускаються особи з групи ризику (особи 60+); адміністрацією закладів не проводиться навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ, їх утилізації та тощо.

Під час моніторингових обстежень з адміністрацією та працівниками закладів проводиться роз’яснювальна робота та надаються пропозиції щодо профілактики поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 (чек-листи).

Після проведених комісійних обстежень надані узагальнюючі інформації до органів місцевого самоврядування (ОТГ), Національної поліції.