Плодородненська сільська військова адміністрація

Запорізька область, Мелітопольський район

ГАДЖЕТИ ТА ДІТИ: КОРИСТЬ ЧИ НЕБЕЗПЕКА

Дата: 21.12.2021 10:46
Кількість переглядів: 212

ГАДЖЕТИ ТА ДІТИ: КОРИСТЬ ЧИ НЕБЕЗПЕКА

Як зберегти здоров'я дітей

Сучасну людину важко уявити без ґаджетів. Комп’ютери, планшети, смартфони використовуються на роботі та на відпочинку, вдома, на вулиці, у громадських місцях. Вони дуже міцно увійшли в наше життя. Діти не залишаються осторонь сучасних технологій і уже досить часто з раннього віку вони користуються сучасними гаджетами. Замість читання книжки дорослі дають дитині планшет або смартфон, в більшості випадків мультфільми діти дивляться не з екрана телевізора, а з маленького екрана гаджета, замість прогулянки на свіжому повітрі вмикають планшет з грою.

Не можна недооцінювати сучасний ігровий та розвиваючий контент: інтерактивні ігри, логічні ігри, ігри, що розвивають моторику дітей, пісні з рухами та багато іншого.

З одного боку, це, начебто, і не погано, завдяки цьому сучасні діти швидше розвиваються і стають ча­стиною інформаційного суспільства. Але виникають питання щодо корисності та небезпеки використан­ня ґаджетів для здоров’я і розвитку дитини.

Цифрові технології займають неабияку частину сучасного життя. Вони супроводжують нас скрізь: в розвагах і роботі, медицині та освіті. Цьому не варто чинити спротив, проте, як і в усьому, варто пам’ятати про міру навантажень.  

Минулого року під час профілактичних медоглядів було виявлено зниження зору у понад 280 тисяч дітей у віці до 17 років. Але тривале перебування перед увімкненими екранами різних пристроїв впливає не лише на здоров’я очей. Загальне зниження рухової активності має негативні наслідки для всього організму.

Що можуть зробити батьки, вихователі і вчителі?

Контролювати час, що дитина проводить за екранами, і чітко дотримуватися встановлених гігієнічних вимог. А також – постійно чергувати види діяльності. 

Після роботи з комп’ютерною технікою потрібно обов’язково виконувати комплекси вправ для профілактики зорової та статичної втоми. Такі вправи наведені в Санітарному регламенті для закладів загальної середньої освіти.

Комплекс вправ гімнастики для очей

  1. Швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно на рахунок 1-5. Повторити 4-5 разів. 
  2. Міцно заплющити очі, на рахунок три розплющити очі та подивитися вдалечінь на рахунок 1-5. Повторити 4-5 разів. 
  3. Витягнути праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вліво і вправо, вгору і вниз вказівного пальця витягнутої руки. Повторити 4-5 разів. 
  4. Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перенести погляд вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів. 

У середньому темпі проробити 3-4 кругових рухів очима праворуч, потім стільки ж – ліворуч. Розслабити очні м’язи й подивитися вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази. 

Ці прості вправи допоможуть не лише підтримувати гігієну зору у дітей, а й знімати напруження від навчання – тож варто їх регулярно та систематично застосовувати. 

Слід пам’ятати, що для дитини, яка росте і розвивається, важливо дотримуватися розпорядку дня. Як правило, такий розпорядок має включати час, відведений на сон, харчування, прогулянки, розваги тощо. Використання ґаджетів можна віднести до розваг, обмеживши час їх використання і контро­люючи зміст. Звичайно, дитина не може сама контролювати дотримання розпорядку, це, безумовно, необхідно робити дорослим.

Отже, можна зробити висновок, що для сучасних дітей використання ґаджетів не є небезпекою, якщо це контролюється дорослими, які усвідомлю­ють ігровий, розвивальний та освітній аспект сучасних технологій.

Турбуймося разом про здоровий зір наших дітей!

 

 

https://rada.info/upload/users_files/26359075/c708d0562a8ffa96c6f8047ea201827d.jpg

                                              


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано