Перевірки по дотриманню протиепідемічних вимог в Михайлівському районі тривають

Дата: 16.02.2021 09:27

Перевірки по дотриманню протиепідемічних вимог в Михайлівському районі тривають

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, фахівці Михайлівського районного управління спільно з головним спеціалістом Головного управління Держпродспоживслужби, 11.02.2021 року, провели 12 моніторингових обстежень об’єктів нагляду різних сфер діяльності щодо дотримання карантинних обмежень на території району.                                                                               Порушення протиепідемічних вимог, встановлених постановами Кабінету Міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України з профілактики поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, виявлені на 10 об’єктах (83 % від перевірених), а саме:

- 7 об'єктів продовольчої торгівлі, з них працювали з порушеннями 7;

-  2 об'єкти непродовольчої торгівлі, з них працювали з порушеннями 1;

- 1 заклад громадського харчування, працював з порушеннями;

- 2 заклади загальної середньої освіти, порушення виявлені на 1.

За результатами перевірки спеціалістами виявлені порушення: не проводиться або несвоєчасно проводиться температурний скринінг працівниками; при проведенні вимірювання температури тіла контактним методом порушена індивідуальність; антисептики не відповідають вимогам; відсутні або неправильно одягнені ЗІЗ (маски, рукавички) працівниками закладів та відвідувачами; відсутні умови для миття рук, рідке мило, антисептики, паперові рушники; не проводиться своєчасно вологе прибирання та дезінфекція виробничих приміщень, поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів, не дотримуються умови централізованого збору використаних ЗІЗ; до роботи допускаються особи з групи ризику (особи 60+); адміністрацією закладів не проводиться навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ, їх утилізації та тощо.                                       До порушників застосовані заходи згідно чинного законодавства, зокрема надано 12 пропозицій щодо усунення та недопущення в подальшому порушень карантинних вимог, складено 9 протоколів про адміністративні правопорушення. Для відповідного реагування інформаційні повідомлення надіслані до органів місцевої влади та Національної поліції.                                                                               Під час моніторингових обстежень з адміністрацією та працівниками закладів проводиться роз’яснювальна робота та надаються пропозиції щодо профілактики поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.         Михайлівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області закликає громадян більш відповідально ставитись до власного здоров’я та здоров’я оточуючих і близьких!

Бережіть себе та дотримуйтесь протиепідемічних заходів та рекомендацій МОЗ:

– ретельно мийте та дезінфікуйте руки;

– носіть захисну маску в громадських місцях;

– уникайте великого скупчення людей та дотримуйтесь соціальної дистанції.

Начальник управління                                                    Ірина КОНОВАЛЕНКО